Агенција за млади и спорт
 
International Committee of Sports for the Deaf
 
European Deaf Sport Organization
 
ffm logo new
 
Телевизија Алсат М
 
Посетете го нашиот профил

Кој е тука

Имаме присутни 10 гости и нема членови

Андреј СтојановскиНа традиционалниот „Мал маратон“, кој секоја година се одржува во Охрид по повод 2-ри Август, на кој учествуваа 76 пливачи од 6 земји, во конкуренција на пливачи до 16 години, нашиот олимпиец Андреј Стојановски го освои второто место. Сребрениот медал и пехарот за освоеното место му ги врачи истакнатиот македонски пливач - Александар Маленко. Овој маратон се пливаше од хотел „Парк“ до пристаништето во Охрид. Успехот на нашиот пливач се должи на неговата упорна работа и на огромната поддршка од страна на раководните органи на нашата организација. Овој резултат ветува дека од Андреј можеме да очекуваме високи постигнувања на Олимпијадата во Тајпеј.