Агенција за млади и спорт
 
International Committee of Sports for the Deaf
 
European Deaf Sport Organization
 
ffm logo new
 
Телевизија Алсат М
 
Посетете го нашиот профил

Кој е тука

Имаме присутни 49 гости и нема членови

Софија 9.04.2010 Бугарија-Македонија 1:6 (1:1)

Групна слика 1

Во пријателски фудбалски натпревар на глуви репрезентации во фудбал, во склоп на припремите за фудбалскиот натпревар со Турција,во рамки на квалификациите за ЕП во фудбал, Македонската репрезентација на глуви ја совлада соодветната репрезентација на Бугарија со 6:1.

Групна слика 2


Стрелци на головите за Македонија беа:
Ф.Курти во 17 мин, Д.Марков во 58 и 77, Н.Јовчевски 61, А.Мерсини 70 и С.Алими во 72 мин. Стрелец на единствениот гол за Бугарија беше И.Александров во 28 мин.

bugarija futbal 03

bugarija futbal 04

bugarija futbal 05