Агенција за млади и спорт
 
International Committee of Sports for the Deaf
 
European Deaf Sport Organization
 
ffm logo new
 
Телевизија Алсат М
 
Посетете го нашиот профил

Кој е тука

Имаме присутни 271 гости и нема членови

sloboda6На 25.05.2013 се одржа традиционалниот футсал турнир, во организација на СДГ Слобода и Националната спортска федерација на глуви на Македонија. Натпреварите се играа во Арената Борис Трајковски во Скопје.
На турнирот земаа учество 6 екипи од Македонија, Србија и фудбалери од Турција, кои ги засилија некои домашни тимови.
Победник на турнирот е екипата од Ниш - Србија.
За 3-то место играа: Скопје - Кавадарци 6:3
Финале СДГ Слобода - Ниш 1:2
Пласман:
1. Ниш - Србија
2.СДГ Слобода
3.Скопје
За најдобар играч е прогласен фудбалерот од Ниш-Младен Трајковиќ.
Најдобар стрелец со 8 постигнати гола од СДГ Слобода-Бојан Ангелов.
Најдобар голман Рама Раимовиќ од Бујановац,кој настапи за екипата на Скопје.